Subscribe Us

İpLogger Nedir? Hedef Kişiye Log Nasıl Yedirilir?


IP-LOGGER NEDİR?

İp-logger, hedef kişinin ip adresini almak için, “link” ile atılan bir logtur. Hedef kişi loga tıkladığında; ip adresi, cihazı, hangi tarayıcıdan girdiği, gibi bilgileri görünü. Bu bilgiler hedef kişi hakkımda bilgi edinmemizi sağlar.
Peki ip-logger nasıl atarız? Bir uygulama kurmalı mıyız? Hayır, bir uygulaması yok (var aslında ama size kolay yöntemini, aksine siteleri var. Bu da işimizi kolaylaştırır. Mesela en basitinden https://iplogger.org/ burası. Bu siteyi pek kişi yemez, çünkü adı üstüne, iplogger adresi var. 

IP-LOGGER NASIL YEDİRİLİR?

Sosyal mühendisliğinizi gelişmiş düzeyde olmalı. Kişiyi ikna edicek linkler atmalısınız. Hedefe güven vermelisiniz. ÖRN: Bir kaç resim atıp, albümüme baksana diyip iplogger linki yedirebilirsiniz. Tabii buradaki etkenlere gelelim. Öncelikle kendimize bir link kısaltma servisi bulmalıyız. ÖRN: https://www.kisa.link/ Ya da grabify adlı ip-logger sitesinin link kısaltma servisini kullanabilirsiniz.LİNKE RESİM YERLEŞTİRİN: Linke resim yerleştirirseniz kurbanın beyni bunu daha az tehdit olarak algılar.KISACASI SOSYAL MÜHENDİSLİĞİNİZİ GELİŞTİRİRSENİZ İSTEDİĞİNİZ HER ŞEYİ YAPARSINIZ.

Yorum Gönder

0 Yorumlar