Subscribe Us

DDOS Nedir? Büyük Saldırılar Nasıl Yapılır?


DDOS Nedir?

DDOS (Distributed Denial of Service) kısacası sunucuyu erişime kapatmaktır. Hedef aldığınız sunucuya yoğun paketler göndererek erişime kapatır. DDOS un boyutları önemlidir. Eğer saldırı güçlü ise sunucu erişime kapatılır. Eğer saldırı zayıf ise sunucu sadece zayıflar. DDOS saldırıları artık hackerlik seviyesi istemeyecek kadar kolay bir şekilde uygulanır. Ama önemli ve güçlü şekilde uygulanırsa faydası görülür. Makineler ile saldırı yaparak gerçekleşir. Makineye göre de seviyesi artar/düşer.

KÜÇÜK ÇAPLI DÜŞÜK ETKİLİ DDOS

Küçük çaplı, pek etkisi olmayan DDOS’lar genellikle düşük makinelerden atılan saldırılardır. Siteye pek etkisi olmaz. Sadece girişi yavaşlatır. Ayrıca site’de DDOS koruması varsa vız gelir bile diyebiliriz. 

BÜYÜK ÇAPLI ETKİLİ DDOS

Büyük çaplı, sunucuyu kapatabilecek DDOS saldırıları genellikle özellikleri yüksek makinalardan ve grup şeklinde atılır. Bir kaç kişi birleşir, makinalarını açar ve saldırıyı başlatırlar. Ayrıca kullanılan “script” de önemlidir. Büyük çaplı DDOS hedefe büyük zararlar verebilir, sistemi erişime tamamen kapatabilir. Eğer koruma seviyeniz çok güçlü ise saldırıları yine ağır bir şekilde atlatabilirsiniz. 

BAZI DDOS SCRİPTLERİ

https://github.com/topics/ddos-script Bu adresten popüler ve güçlü DDOS araçlarını bulabilirsiniz. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar