Subscribe Us

Takip Nedir? İnsanlar Nasıl Takip Edilir?


TAKİP HAKKINDA KISA BİLGİLENDİRMELER

İnsanları takip etmek, onların neler yaptığını öğrenmek, gün içinde nerelere gittiğini rapor etmek içindir. Genelde “Özel Dedektiflik Büroları” uğraşır bu işler ile. Eşiniz sizi aldatıyor mu?, Ortağınız size ihanet mi ediyor?, ... gibi soruların cevaplarını bulmak için takip ederler. Peki, siz yakalanmadan nasıl takip edebilirsiniz? 


ÖNCELİKLE BU İŞLEMİN 2 TÜRLÜ YOLU VARDIR

a) Sanal Takip: Sanal takip, aslında çoğumuzun bildiği yöntemdir. Takip edeceğimiz kişinin telefonuna takip uygulaması kurup aradığı görüştüğü mesajlaştığı kişileri tespit edebiliriz. Bu yöntem pek etkili değildir, pek bir şey kanıtlamaz. Ama yaparsanız daha avantajlı olursunuz. Kimin ile nerede buluşacağını bilirseniz oraya daha hızlı gidip suçüstü yapabilir veya işin aslını öğrenebilirsiniz. İşte size bir kaç uygulama, site önerisi: TRCASUS, Bilginiz var ise METASPLOİT, mSPY, ... gibi. Sanal takip’e daha fazla değinmek istemiyorum. Başka yazımızda bununla ilgili daha uzun ve yararlı yazılar yazacağız.

b) Gerçek Takip: Gerçek takip, yapacağınız en garanti ve sonuç veren takiptir. Bunun için çok gizli şekilde takip etmelisiniz. Eşinizi, dostunuzu, sizi tanıyan kişileri takip etmek istiyorsanız sizi tanımamasını sağlayacak şekilde takip etmelisiniz. Örneğin: Arabınızı tanıyorsa bir dostunuzdan ödünç alabilirsiniz. Gündelik kıyafetlerinizi değiştirebilirsiniz, gözlük - peruk takabilirsiniz. Kısacası görüntünüzü değiştirmelisiniz. Görüntünüzü değiştirmeden de takip edebilirsiniz. Eğer araba değil de yürüme gidiyorsa yapmanız gereken arada mesafe bırakmaktır. UNUTMAYIN: Eğer kişi takip edildiğini anlarsa ıssız yerlere, ara sokaklara gider ve hâlâ peşindeyseniz takip edildiğini anlar. Bu yüzden çok çaktırmayıp mesafe bırakmalısınız. Peki, takip öncesinde ne yapmalıyız? Takip öncesinde, şüpheli davranmamalısınız. Saf ayağına yatıp, belli etmemelisiniz. Takip esnasında eğer mesafeli takip yapıyorsanız sizden şüphe duyarsa arayacaktır. Bundan dolayı telefonunuzun sesini kendiniz duyabilecek kadar kısın. Telefon esnasında mesafeyi arttırıp, görülmeyecek yerlere geçin. Şüphelenirse telefon ile konuşurken sağına, soluna, arkasına bakma olasılığı yüksektir. Bu yüzden gizlenin. NOT TUTMAYI UNUTMAYIN! Gittiği kafeye, bar’a, restoran’a girmeden önce onun oturmasını bekleyin. 4-5 masa geride oturun. Size baktığında kendinizi saklamak için gizlenme önlemlerini almış olmanız lazım. Gazete, menü gibi eşyaları yüzünüze tutarsanız şüphelenebilir/takip ettiğinizi anlayabilir. 

Bu yazımızda bu kadar. Beğenilirse devamını getireceğiz...

Yorum Gönder

0 Yorumlar