Subscribe Us

BEN NEDEN BAŞARAMIYORUM?

BEN NEDEN BAŞARAMIYORUM? 

İyi bir yerlere ulaşan insanlar hayatında sürekli planlama yapmış ve motivasyon almışlardır. Planlamak dediğiniz iş, karışık bir iştir. İnsan kendinin ne olacağına 5 dakika da karar verebilir, 5 yılda da. Burada önemli olan şey aldığınız MOTİVASYONDUR. Yolda giderken düşünün, kitap okurken düşünün, cümleleri anlamaya çalışın, kafanızda analiz etmeye çalışın. Mantıklı olanı düşünün, kendinizi bir şeye kaptırmayın, hayatınızı HİÇ yerine koymayın. 5-6 yıldızlı oteliniz olabilir, çok iyi bir İSTİHBARATÇI olabilirsiniz, çok iyi bir ASKER olabilirsiniz, çok iyi bir YAZILIMCI olabilirsiniz, insan hayatta istediği her şeyi yapabilir. Şu an bu yazıyı okumaktan vazgeçebilirsin, devam edebilirsin, HAYATINI sevmeyebilirsin, hor görülebilirsin, ŞİŞMAN olabilirsin, APTAL “görünebilirsin” (HİÇ kimse APTAL değildir, APTAL olmayı tercih etmiştir.), DALGA geçilebilirsin, HAYATTAN sıkılabilirsin, FAKİR olabilirsin, EZİK olabilirsin ama asla motivasyonunu KAYBETMEMELİSİN. HER ZAMAN BİR DURUŞUN OLMALI. İNSAN YÜRÜYEN BİR DÜNYADIR. İSTEDİĞİ ZAMAN HER ŞEYİ BAŞARABİLİR. VAZGEÇMEMELİSİN, RİSK ALMALISIN, ÇOK ÇALIŞMALISIN, ÇOK DÜŞÜNMELİSİN, ÇOK OKUMALISIN, ÇOK GEZMELİSİN, HAYATINI GÜZEL YAŞAMAYA ADAMALISIN, KAFANI RAHAT TUTMALISIN, BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMAMALISIN, HOBİLERİNE VAKİT AYIRMALISIN, SOSYALLEŞMELİSİN, ASOSYAL OLMAMALISIN, HİÇ KİMSENİN ADAMI OLMAMALISIN, ÖZGÜR OLMALISIN, SEVİNÇLİ OLMALISIN, MUTSUZ OLMAMALISIN, ELİNDEKİLERİN DEĞERİNİ BİLİP HER ZAMAN ŞÜKRETMELİSİN, UNUTMA SENİN ELİNDEKİ BİR BAŞKASININ HAYALİ! 

Değerli arkadaşlar: hayat dediğimiz kavram zor gözükebilir. Ama unutmayın, biz bu dünyadaki en akıllı canlılarız. AKLIMIZI KULLANMALIYIZ. Kendini kaptırabilirsin, vazgeçemeyebilirsin, yapmayabilirsin, kaybedebilirsin, AĞLAYABİLİRSİN, ama unutma ki HAYATTA hiç ağlamayıp KAZANAN olmamıştır. HER ŞEYİN BİR BEDELİ VARDIR. ZAMANINI BOŞ İŞLERE HARCAMAMALISIN, ÖNÜNE BAKMALISIN. SANA SUNULAN FIRSATI DEĞERLENDİRMELİSİN. AİLENE DUA ETMELİSİN. 

Neden başaramıyorum diye sormalısın kendine, ben nerede yanlış yapıyorum? Değerlendirmelisin kendini, dışarıdan yorumlamalısın. Eğer bugün önüne bir ekmek geliyorsa, unutma ki sana bir fırsat sunulmuştur. Ailen seni cami avlusuna bırakabilirdi, AİLEN OLMAYABİLİR, hayatın düzgün olmayabilir. DÜZELTMELİSİN. Düşün, düşün, düşün. Her zaman orijinal ol. Fikir üret. FİKİRLERE KURŞUN İŞLEMEZ. Kendini yorumlara aç, kıskandır kendini, kıskan, kıskan ki başar. Örnek al, RİSK AL. Bu yazıyı hayatta bir şeyleri başarabildiğim için yazıyorum. Bir insan, istediğinde bir şeyleri başarabildiği için yazıyorum. Kendini aptal gösterme, unutma sen yürüyen dünyasın. Bilgiye aç ol. MOTİVASYONUNU DÜŞÜRME. İş işten geçtiğinde, hala düzeltebilmek için çabalamalısın. Yorum Gönder

0 Yorumlar