Subscribe Us

Termux’a Kali Linux Kurma, Root Olma


 TERMUX

“Android’in Terminal’i”

Termux, android işletim sisteminde Kali Linux sistemine dayalı bir uç birimdir. Kali Linuxta  kullandığınız toolların yarısını bu sistemde kullanabilirsiniz. Bazı toollar bu araca kurulmaz / desteklemez. Bu sırada Kali Linux (bilgisayarı olmayanlar için) telefon versiyonunu size önerebiliriz. Kali Linux’un 2 türlü biçimi vardır. (Telefon için) Birincisi terminal olan, ikincisi tamamen görünüm ile olan Kali Linux, bugün terminal versiyonunu kuracağız. 

KALİ LİNUX

“Deneyimlilerin Vazgeçilmezi”

Kali Linux, güvenlik kontrol işletim sistemidir. Debian tabanlı linux dağıtımıdır. Ayrıca güvenlik aşma aracı olarak da bilinir. İçindeki toollar, terminali çok kullanışlıdır. Bazı sistemlerde kasma yapsa da yine de en iyisi olarak söylenilebilir. Test sistemi olarak da söylenilebilir. Hackerlar genellikle bu sistemi kullanırlar. Pentest için birebirdir. Ayrıca çok tool içerir. Kategori olarak ayrılır. Bunlar:


şeklindedir.

TERMUX’A KALİ LİNUX KURMA

Öncelikle Google Play Store’i açıyoruz. Termux’u indiriyoruz. Ardından AndroNix’i indiriyoruz. AndroNix’e girdiğimizde:


Kali Linux’u seçiyoruz. Ardından “Install” tuşuna basıyoruz. Burada yaptığımız işlem kuracağımız işletim sistemini seçmek.


Bu kısımdan Kali kısmının üstüne basıyoruz ve altta komut kapandı diye uyarı gelicek. Bu kısımda Open Termux yazan kısma basıp Termux’u açabilirsiniz. Sistemi kurmak için gerekli kodu kopyaladık.


Kodumuz bu. Termux’a girdiğiniz gibi yapıştırın. 


Evet, sistemimizi kurduk. Sistemimiz Termux’da root olmamızı ve bazı işleri yapmamızı sağlayacak. Sistemi ./start-kali.sh ya da bash start-kali.sh yazarak çalıştırabilirsiniz.


Gördüğünüz gibi sistemimiz çalışıyor. Açtığınız gibi apt update ve upgrade yapınız. Uzun sürebilir. 

Konumuz bu kadardı, bir dahaki konumuzda telefonumuza Görünümlü bir şekilde Kali Linux kuracağız.Yorum Gönder

0 Yorumlar