Subscribe Us

Gruplara - Forumlara Nasıl Sızılır? Bilgi Nasıl Toplanır?

GRUPLARA SIZMAK ?

Bildiğimiz üzere, dünyada bir çok amaçla kurulan grup/forum/topluluk vardır. Bunların aralarındaki farklardan birisi, birinin gizli olup diğerinin herkesin görebileceği şekilde olmasıdır. Bildiğimiz üzere herkese açık olan topluluğa forum adı verilir. Forumlar da kendi aralarında ayrılır. Hack Forum, Oyun topluluk forumları, Oyun forumları, Genel forum, ... v.s. Gruplar ise bazı konuşma uygulamalarında kurulan gruplardır. ÖR: Whatsapp grubu, telegram grubu, instagram grubu, ... v.s. Peki bu grupların genel amacı nedir? Düşünün. Liseli 3-4 arkadaşın instagramda açtığı bir grubun ne amacı olabilir? Orada ne yapılıyor? Küçük tahminlerle bunları bilebiliriz. Ama durum bilmediğimiz (görünmediği) gibi olabilir. Bu durumda gruplara sızmamız gerekir. 

Peki gruplara nasıl sızabiliriz? Çaktırmadan bilgi nasıl toplayabiliriz? Bu makalemizde size bununla ilgili bilgiler vereceğim. Sevgili okuyanlar, sızmak kolay - zor bir iş değildir. Tamamen grubun amacına göre değişir. ÖR: Diyelim ki bir hack forumuna sızmanız gerekiyor, ya da genel bir foruma... Forumların temel amacı konu - yorum - üye ile kendini büyütmektir. Bu alanda konu - yorum'u fazla olup, foruma emek verenler arasından moderatör seçilir. Çoğu forumda belirli bir konu amacı vardır. ÖR: Oyun hile forumu, 50 konu açıp 100 yorum yapana D.mod (deneme moderatör) yetkisi verilecektir, şeklinde. Aslında bu bir hatadır. Günümüzde forumculuk eskisi gibi aktif değildir. Yeni forum kuran arkadaşlar yönetici alımlarını konu ve yorum sayısına göre belirler. Bu da bir AÇIKTIR. Siz bu sırada kişilere foruma erişim izni verirsiniz, kişi ip adreslerinizi alabilir, kullanıcıları banlayabilir, hatta admin yetkisine kadar ulaşarak siteye index atabilir. Bu durumla karşılaşmamak için yönetici alımlarınızı dikkatli seçmelisiniz. Mümkün olduğunca yönetici alımı yapmayın. Çevrenizdekiler ile bir kadro kurun. Evet, burada anlattığım gibi konu - yorum kasıp foruma emek vererek yetki alıp foruma sızabiliriz. Tabii bunun riskleri de vardır. Dikkatli olmalısınız, arkanızda hiç bir iz bırakmamalısınız. 

Kişi gruplarına sızmak forumlara sızmaktan hem daha kolay hem de daha zordur. Yani bu tamamen kişiye bağlıdır. Kişi sizden güven hissi alırsa size hayatında yetki verir. Siz de sosyal mühendislikte etki dediğimiz yöntemi kullanarak istediğinizi yaptırabilirsiniz. Grup'a sızdığınızda yapabileceğiniz şeyler SS (ScreenShot) almak, çaktırmadan iplogger yedirmek ve yazılanlardan bilgi toplamaktır. Bunları not ederek grubun amacını, planlarını, yapmak istediklerini engelleyebilir/öğrenebilirsiniz. Unutmayın kişi sizi ne kadar yanında tutuyorsa o kadar avantajlısınızdır. UNUTMAYIN! Bir şeyler almak için bir şeyler vermelisiniz. Evet bu söz cidden pek hoşunuza gitmese de güven kazanmanın en kolay yollarından birisidir bu; ve en risksiz olanı. 

IpLogger makaleme buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgi toplama aşaması yukarı da da söylediğim gibidir. Forumlardan bilgi toplamak istiyorsanız en kalitelisi yetkili olmaktır. Ardından zaten sizi yetki gruplarına eklerler, size güvendikten sonra ciddi planlarını bile paylaşabilirler. Çoğu forum propagandaya başvurur. Sevgili ... ailesi, size ihtiyacımız var, işte ... ailesi budur! Her zaman yanımızda olur. Gibi sihirli sözcüklerle bir duygu sömürme işlemi ile size istedikleri bazı şeyleri yaptırabilir. Bunları size anlatmamın sebebi SÖMÜRÜLMEYİN. Bir forum için değerli vaktinizi/paranızı harcamayın. Tabii bu aile bildiğiniz forumsa orası ayrı... 

Gruplara - forumlara - her hangi bir yere sızmak büyük bir sabır ister. Bu yüzden çok fazla sabırlı olmalısınız. Kendinizi deşifre edecek kelimelerden uzak durmalısınız. İş sürecini hızlandırmak istiyorsanız emek verin. Kendinizi belli ettirmeden bilgileri alın ve uzaklaşın. Uzaklaşma işleminiz şüphe çekici olmamalı. Kısa bir ara veriyorum, yoruldum gibi nedenler ile ayrılabilirsiniz. Hiç kimse güvenilir değildir. Kimseye güvenmeyin. Bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın. Diğer makalelerimizde görüşmek üzere...

Yorum Gönder

0 Yorumlar