Subscribe Us

Bedava 1 Aylık RDP Nasıl Alınır? 1000GB RDP Nasıl Alınır?

 

RDP Genel Tanım:

Türkiye şartlarında süper bir internet hızına ulaşmak neredeyse çok pahalı ve imkansız. RDP sayesinde internet hızımızı katlayabiliyor ve upload/download/kaynak kodları editleme gibi işlerimizi halledebiliyoruz. Ücretsiz şekilde bulunması çok zor olan RDP’e bugün sizlerle 1 ay ücretsiz erişeceğiz. 

QWİKLABS Nedir?

Pek uzatmayalım, kısaca eğitim platformudur. Student (öğrenciler) için daha çok işe yarar olan bu platform google cloud tarafından satın alınmıştır. Bu sayede QWİKLABS sayesinde Google Cloud’dan ücretsiz şekilde VPS alabiliyoruz. Anlatımıza geçelim.

QWİKLABS’dan Ücretsiz Şekilde Faydalanma:

Öncelikle kendimize bir qwiklabs hesabı oluşturacağız.


Adım 1 - qwiklabs.com sitesine giriş yapıyoruz, sağ üst köşede Join (katıl) yazan butonumuza tıklıyoruz.

Adım 2 - Kayıt oluyoruz, eğer bir google hesabınız varsa yukarıdaki ok kısmında gösterilen yere tıklayıp google hesabımız ile giriş yapıyoruz. Şartları kabul ettikten sonra artık hesabımız hazır. Ardından https://go.qwiklabs.com/qwiklabs-free
Adresine gidip kampanya kodumuzu kopyalıyoruz. 

Adım 3https://google.qwiklabs.com/?event=your#utm_source=qwiklabs&utm_medium=Ip&utm_campaign=free2020 adresine gidiyoruz, kopyaladığımız kodu yapıştırıyoruz ve bize 9 kredi veriyor. Ardından alt tarafta bulunan “Creating a Virtual Machine” kısmına geliyoruz.

Adım 4 - Bu kısımda “Start Lab”’a basıyoruz ve 20 saniye boyunca bekliyoruz. 20 saniye boyunca bekledikten sonra End Lab diyoruz ve profilimize baktığımızda aylık aboneliğimiz oluşuyor. 


Adım 5 - Artık aboneliğimiz hazır. VPS açmak için qwiklabs’ın anasayfasına geliyoruz. “What’s Hot” kısmında bulunan seçeneklerden en aşağıdakilerden birini seçip 1.5 saatlik google cloud hesabı alabilirsiniz. Tabi bunların denemeleri sınırlıdır. Her bittiğinde diğer seçeneğe geçin. Sizi zaten idare edecektir. Şimdi VPS alma kısmına gelelim. En aşağıdakini seçip start lab’a basıyoruz ve bize giriş bilgileri veriyor. Bu giriş bilgilerini kopyalıyoruz. (Start lab’a bastığınızda google capctha çıkacak, onu yapıyoruz ve önümüze çıkan sekmeden “Aboneliği Kullan” butonuna basıyoruz.” Bize verdiği bilgiler kenarda dursun, yan sekmeden https://console.cloud.google.com/ sitesine giriyoruz ve verdiği bilgiler ile giriş yapıyoruz. Önümüze koşullar çıkacak kabul ediyoruz. 
Adım 6 - Sol kısımdaki üç çizgiye basıyoruz ve Compute Engine - VM instances kısmına giriş yapıyoruz. Create butonuna basıyoruz. projelerden qwiklabs yazanı seçip create butonuna basıyoruz. Şimdi altta Debian yazar, ordan windowsu seçiyoruz. Alttan da Windows Server R2 datacenter yazan windowsu seçiyoruz. Altta (Size ksımında) 50 veya 10 yazar, onu 1000 e çekiyoruz. Yukarıda Machine configuration yazan kısımda E2 kısmını N1 e çekip alttakini custom yapıyoruz. CPU veriyoruz. (Önerilen: 4) Extend memory kısmını aktifleştirip Memory’i max a çekiyoruz. (624GB) Create butonuna basıp makinemizi kuruyoruz. Tutorial kısmı çıkar sağda onu kapatın. Makina ip adresini kopyalayın ve Windows tuşuna basın, Uzak Masaüstü Bağlantısı uygulamasını açın. Seçenekler (Daha Fazla Göster) Kısmına basıyoruz. IP Adress yazan kısma kopyaladığımızı yazıyoruz. Sonra geri geliyoruz, makinanın ip adresinin sağında 3 nokta var oraya basıyoruz. Set password kısmına basıyoruz. İlk gelen kısma studen-qp813828 felan yazar. Oraya root yazabilirsiniz. Set password’a bastığınızda size şifre verecektir. Uzak masaüstü bağlantısı uygulamasına geliyoruz. Kullanıcı adımızı da yazıp bağlana basıyoruz. Şifremizi yazıp makinaya bağlanıyoruz. Makinaya bağlandığımızda sağdaki kısımda network bağlantısı ile ilgili bi soru soracak yes - no lu no butonuna basıyoruz. Otomatik olarak Local Server uygulaması açılacak, kapatmıyoruz. Solda “Local Server” bölümüne geliyoruz. IE Enhanced Security kısmının sağında “On” yazar. Oraya basıyoruz. Tüm kısmı off yapıp tamam yapıyoruz. Artık makinamız hazır. Her 1.5 saatte bir makinayı tekrar bu şekilde açmanız gerekir. Upload hızı zaten hızlı. Son 3 dakika kala projelerinizi uploadlayıp tekrar girip indirebilirsiniz. Windows tuşuna basıp explorer’i açıp Chrome felan indirebilirsiniz gerisi size kalmış. Kolay gelsin :)


Yorum Gönder

0 Yorumlar